Motywacja zewnętrzna – potęga regularnie otrzymywanych cytatów

Mniej więcej dwa lata temu postanowiłem stworzyć listę mailingową, po zapisaniu na którą każda zapisana osoba będzie otrzymywać codziennie jeden cytat motywacyjny wprost na swoją skrzynkę email. Z początku na listę zapisało się kilka osób, dla których regularnie dodawałem do listy kolejne cytaty motywacyjne. Dzisiaj zarówno osób jak i cytatów jest już kilkaset i choć każdy z nich (cytatów) można bez trudu znaleźć w sieci, to właśnie cytaty wysyłane na email są hitem. Dlaczego?

motywacjaPowód okazał się być oczywisty – na co dzień nie mamy czasu na poszukiwanie motywacji, choć jest Nam ona bardzo potrzebna w obliczu natłoku spraw do załatwienia, dotykających Nas niepowodzeń i wątpliwości. Rozwiązaniem jest system, który automatycznie wyśle Nam każdego dnia jeden motywacyjny cytat, po przeczytaniu którego zmienimy swój stan emocjonalny, a co za tym idzie spojrzymy nieco inaczej na trudności, które mogą Nas spotkać przecież codziennie.

Mark Twain powiedział, że “Ludzki umysł jest jak proch. Nie jest w stanie rozpalić się sam – ogień, który mógłby go rozpalić musi przyjść z zewnątrz.” i trafił w sedno, ponieważ w momencie w którym utracimy choć odrobinę motywacji, podejmujemy często błędne decyzje i później sami się im dziwimy. Będąc w pozytywnym nastroju, wierząc we własne możliwości, dokonujemy z kolei innych wyborów, które często przynoszą lepsze efekty, aniżeli te dokonane w stanie przygnębienia, apatii czy zmęczenia.

Zatem jeśli czasem brakuje Ci motywacji, polecam Ci zapis na listę z cytatami motywacyjnymi, którą znajdziesz tutaj: cytaty motywacyjne. Mam nadzieję, że także i Tobie pomogą one tak jak codziennie pomagają wielu innym ludziom, mnie także 😉

A jeśli już korzystasz z pozytywnej mocy cytatów wysyłanych ze stworzonej przeze mnie listy, napisz proszę w komentarzu czy i na Ciebie działają równie pozytywnie jak na mnie i wiele innych osób?

Łukasz Gigoń

Trener rozwoju personalnego
i kompetencji biznesowych

P.S.

Chcesz wiedzieć, kiedy pojawi się nowy artykuł?
Zapisz się na listę newslettera korzystając z formularza po prawej =>

 

5 komentarzy na temat “Motywacja zewnętrzna – potęga regularnie otrzymywanych cytatów

  1. Bardzo dobry pomysł 🙂 sam zauważyłem, że to przede wszystkim mała ilość czasu jest przeszkodą. Dlatego trzeba w jakiś sposób ułatwiać ludziom życie. dzieki za pomoc 🙂

  2. Cytaty motywacyjne to rewelacja, nie pomyślałabym nigdy wcześniej, że będą tak pomocne, a są, bo jeśli człowiek ma swoje cele i nie chce ich zdradzać światu, to motywacja spoza grona najbliższych i znajomych jest bardzo przydatna. Cóż może być lepszego od słów wielkich autorytetów i liderów, ich myśli są wciąż aktualne. Ja serdecznie polecam!

  3. Rzeczywiście – od tego wpisu widzę minęło sporo czasu, ale dziś dla przykładu trafiłam na Fb na kilka ciekawych cytatów motywujących – i to było to. Ale nie mam czasu przeglądać ich codziennie, więc nie obraziłabym się gdyby każdego rana czekała na mnie na poczcie odrobina motywacji.:)

  4. To prawda na fb bardzo dużo jest takich pozytywnych, cytatów motywacyjnych. W szczególności widać to podczas blogów dotyczących odchudzania lub utrzymywania odpowiedniej diety. Takie kartki motywacyjne z hasłami powieszone nad łóżkiem to idealny sposób na zmotywowanie siebie do działania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × three =